![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3077261
*
nr 307 7261
Spegel
Gust Provins arb, påskrift a tergo, H.133
Utrop:
6.000 kr
Såld:
12.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 mars 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/3 10:49:11
1
7.000 kr
29/3 13:17:03
2
5.200 kr
29/3 13:18:01
2
5.500 kr
29/3 15:31:41
3
10.000 kr
29/3 15:56:40
4
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gust provins arb påskrift a tergo spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57
*
Spegel
nr 307 7261
Spegel
Gust Provins arb, påskrift a tergo, H.133
Utrop: | 6.000 kr |
---|---|
Såld: | 12.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 mars 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/3 10:49:11 | 1 | 7.000 kr |
29/3 13:17:03 | 2 | 5.200 kr |
29/3 13:18:01 | 2 | 5.500 kr |
29/3 15:31:41 | 3 | 10.000 kr |
29/3 15:56:40 | 4 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gust provins arb påskrift a tergo spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57